Escombres-et-le-Chesnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Escombres-et-le-Chesnois
Komunë
noform
Pamje nga Escombres-et-le-Chesnois
Stema_figura
Vendndodhja
Escombres-et-le-Chesnois is located in Franca
Escombres-et-le-Chesnois
Escombres-et-le-Chesnois
49°41′41″V 5°07′25″L / 49.694722222222°V 5.1236111111111°L / 49.694722222222; 5.1236111111111Koordinatat: 49°41′41″V 5°07′25″L / 49.694722222222°V 5.1236111111111°L / 49.694722222222; 5.1236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.29 km2
Popullsia 368 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08153


Escombres-et-le-Chesnois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Escombres-et-le-Chesnois ka një popullsi prej 368 banorë dhe sipërfaqe 8.29 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Escombres-et-le-Chesnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale