Esma Ulqinaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Esma Ulqinaku (Shkodër, 8 dhjetor 1940) ka qenë nëpunëse dhe ministre e shtetit shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]