Estrebay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estrebay
Komunë
noform
Pamje nga Estrebay
Stema_figura
Vendndodhja
Estrebay is located in Franca
Estrebay
Estrebay
49°49′46″V 4°21′18″L / 49.829444444444°V 4.355°L / 49.829444444444; 4.355Koordinatat: 49°49′46″V 4°21′18″L / 49.829444444444°V 4.355°L / 49.829444444444; 4.355
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.37 km2
Popullsia 71 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08154


Estrebay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Estrebay ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 9.37 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Estrebay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale