Euilly-et-Lombut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Euilly-et-Lombut
Komunë
noform
Pamje nga Euilly-et-Lombut
Stema_figura
Vendndodhja
Euilly-et-Lombut is located in Franca
Euilly-et-Lombut
Euilly-et-Lombut
49°37′45″V 5°07′13″L / 49.629166666667°V 5.1202777777778°L / 49.629166666667; 5.1202777777778Koordinatat: 49°37′45″V 5°07′13″L / 49.629166666667°V 5.1202777777778°L / 49.629166666667; 5.1202777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.11 km2
Popullsia 111 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08210
INSEE 08159


Euilly-et-Lombut është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Euilly-et-Lombut ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe 10.11 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Euilly-et-Lombut – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale