Exermont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Exermont
Komunë
noform
Pamje nga Exermont
Vendndodhja
Exermont is located in Franca
Exermont
Exermont
49°17′41″V 5°00′22″L / 49.294722222222°V 5.0061111111111°L / 49.294722222222; 5.0061111111111Koordinatat: 49°17′41″V 5°00′22″L / 49.294722222222°V 5.0061111111111°L / 49.294722222222; 5.0061111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.29 km2
Popullsia 42 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08161


Exermont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Exermont ka një popullsi prej 42 banorë dhe sipërfaqe 18.29 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Exermont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale