Fépin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fépin
Komunë
noform
Pamje nga Fépin
Stema_figura
Vendndodhja
Fépin is located in Franca
Fépin
Fépin
50°01′10″V 4°43′45″L / 50.019444444444°V 4.7291666666667°L / 50.019444444444; 4.7291666666667Koordinatat: 50°01′10″V 4°43′45″L / 50.019444444444°V 4.7291666666667°L / 50.019444444444; 4.7291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.79 km2
Popullsia 285 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08170
INSEE 08166


Fépin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fépin ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 5.79 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fépin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale