Fígols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fígols
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Fígols is located in Spanjë
Fígols
Fígols

Koordinatat: 42°11′2″V 1°50′24″L / 42.18389°V 1.84000°L / 42.18389; 1.84000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Josep Guixé i Sancliments
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.31 km2
Lartësia 1154 m (m.n.d.)
Popullsia 49 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Figolenc, figolenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 11′ 2″ Veri

1° 50′ 24″ Lindje


Fígols është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Fígols ka 49 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Fígols – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale