FK Jonava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
FK Jonava
Full nameKlubi Futbollit Jonava
Nickname(s)jonaviškiai
Founded1991; 30 vite më parë (1991)
GroundStadiumi Centrinis, Jonava
Capacity1,000
ManagerFlag of Lithuania.svg Eisvinas Utyra[1]
LeaguePirma lyga
2021Pirma lyga (D2), Vendi i 2-t

Futbolo klubas Jonava, FK Jonava është klub futbollistik nga Jonava, Lituani që është krijuar në qershor të vitit 1991. Stadiumi i stadiumi "Centrinis".

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pirma lyga (D2)

Fituesi (4): 1992–93, 1998–99, 2012, 2015

Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përditësuar më 2019-03-26.[2]

Nr. Pozicioni Lojtari
Flag of Lithuania.svg Pt Matas Daškus
Flag of Lithuania.svg Pt Andrius Skorupskas
Flag of Lithuania.svg Pt Romas Margelis
Flag of Lithuania.svg Mb Arnas Paškevičius
Flag of Lithuania.svg Mb Jonas Ulberkis
Flag of Lithuania.svg Mb Džiugas Raudonius
Flag of Lithuania.svg Mb Matas Voronko
Flag of Lithuania.svg Mb Lukas Budraitis
Flag of Lithuania.svg Mf Artūras Rocys
Flag of Lithuania.svg Mf Gytis Vasylius
Flag of Lithuania.svg Mf Paulius Osauskas
Flag of Lithuania.svg Mf Lukas Sipavičius
Flag of Lithuania.svg Mf Šarūnas Činikas
Flag of Lithuania.svg Mf Saulius Sivolovas
Flag of Lithuania.svg Mf Jurij Juriak
Flag of Russia.svg Mf Filipp Vozdroganov
Flag of Azerbaijan.svg Sm Kamran Guliyev [3]
Flag of Lithuania.svg Sm Laurynas Stonkus
Flag of Lithuania.svg Sm Vilius Giedraitis

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://pirmalyga.inline.lt/naujiena/Vyr-trenerio-poste-debiutuojantis-EUtyra-Si-komanda-visas-mano-gyvenimas/1004
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 26 mars 2019. Marrë më 26 mars 2019. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ http://fkjonava.lt/naujiena/?id=482

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]