Fagnon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fagnon
Komunë
noform
Pamje nga Fagnon
Vendndodhja
Fagnon is located in Franca
Fagnon
Fagnon
49°44′11″V 4°38′08″L / 49.736388888889°V 4.6355555555556°L / 49.736388888889; 4.6355555555556Koordinatat: 49°44′11″V 4°38′08″L / 49.736388888889°V 4.6355555555556°L / 49.736388888889; 4.6355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.98 km2
Popullsia 327 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08162


Fagnon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fagnon ka një popullsi prej 327 banorë dhe sipërfaqe 9.98 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fagnon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale