Faissault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faissault
Komunë
noform
Pamje nga Faissault
Vendndodhja
Faissault is located in Earth
Faissault
Faissault (Earth)
49°36′27″V 4°30′34″L / 49.6075°V 4.5094444444444°L / 49.6075; 4.5094444444444Koordinatat: 49°36′27″V 4°30′34″L / 49.6075°V 4.5094444444444°L / 49.6075; 4.5094444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.07 km2
Popullsia 238 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08163


Faissault është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Faissault ka një popullsi prej 238 banorë dhe sipërfaqe 6.07 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Faissault – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale