Falaise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Falaise
Komunë
noform
Pamje nga Falaise
Stema_figura
Vendndodhja
Falaise is located in Franca
Falaise
Falaise
49°22′42″V 4°43′46″L / 49.378333333333°V 4.7294444444444°L / 49.378333333333; 4.7294444444444Koordinatat: 49°22′42″V 4°43′46″L / 49.378333333333°V 4.7294444444444°L / 49.378333333333; 4.7294444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.52 km2
Popullsia 325 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08164


Falaise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Falaise ka një popullsi prej 325 banorë dhe sipërfaqe 9.52 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Falaise (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale