Fc Kosova München

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Klubi FC Kosova München është nje Klub futbolli i themeluar ne vitin 1991 ne qytetin e Mynihut ne gjermani. qe nga viti 2005 ben gara ne Kategorin kreisklasse te qytetit München,dhe eshte i regjistrauar si Eingetragener Verein e.V.

Ky klub ka tani per tani dy skuadra qe bejne gara ne Ligen e amaterve te futbollit gjerman.(shif www.fckosova.eu). dhe Skuadren AH(Seniorve) Kryetar qe nga 11.11.2012 ne votimet e para demokratike qe jan bere ne kete klub u zgjodh Shaqir Zeqiri,kurse anetarë tjere te kryesisë jan Lulzim Maliqi,Nuhi Dragusha,Avni Mehaj(arkatar),Agron Muharremi,Arben Kelmendi.

FC Kosova zhvillon ndeshjet e veta kampionale ne fushen e SV Aubing ne Kronwinklerstr.25 81245 München.