Ferhan Hasani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ferhan Hasani
Të dhënat personale
Emri i plotëFerhan Hasani
Data e lindjes18 qershor 1990
Vendi i lindjesTetovë
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniSulmues Krahu
Informacionet për klubin
Klubi aktualPartizani
Numri7
Karriera në rini
1998–2007Shkëndija
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2012Shkëndija35(12)
2012–2013VfL Wolfsburg4(0)
2013–2015Brøndby IF35(7)
2015–Shkëndija50(31)
Ekipi kombëtar
2006Macedonia U17
2010–2012Macedonia U2113(3)
2010–Maqedonia31(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 5 maj 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 11 nëntor 2017

Ferhan Hasani ose "Buba", është futbollist profesionist shqiptar nga Tetova, i cili luan për Partizanin dhe ekipin kombëtar të Maqedonisë.

Ai bëri debutimin e tij të plotë ndërkombëtar më 22 dhjetor 2010 kundër Kinës në një lojë miqësore.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ferhan Hasani expected to join Gent".Macedonianfootball.com.