Ferid Agani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ferid Agani

Ferid Agani.jpg

Emri: Ferid
Mbiemri: Agani
Lindi më: 1959
Vendlindja: Prishtinë
Profesioni: Doktor, Neuropsikiatër, Politikan

Ferid Agani lindi më 29 tetor të vitit 1959Prishtinë është politikan dhe neuropsikiatër shqiptar. Shërbeu si ministër në kabinetin Thaçi 2, ne Koalicionin mes Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Koalicionit te AKR për Kosovë të re.


Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]