Filozofia natyrore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Filozofia natyrore ishte studimi filozofik i natyrës dhe i universit fizik që ishte mbizotërues përpara zhvillimit të shkencës moderne. Ajo konsiderohet të jetë pararendës i shkencës natyrore.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]