Fléville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fléville
Komunë
noform
Pamje nga Fléville
Vendndodhja
Fléville is located in Franca
Fléville
Fléville
49°18′20″V 4°58′17″L / 49.305555555556°V 4.9713888888889°L / 49.305555555556; 4.9713888888889Koordinatat: 49°18′20″V 4°58′17″L / 49.305555555556°V 4.9713888888889°L / 49.305555555556; 4.9713888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.89 km2
Popullsia 102 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08171


Fléville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fléville ka një popullsi prej 102 banorë dhe sipërfaqe 7.89 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fléville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale