Flaçà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flaçà
Komunë
Vendndodhja
Flaçà is located in Spanjë
Flaçà
Flaçà

Koordinatat: 42°3′2″V 2°57′20″L / 42.05056°V 2.95556°L / 42.05056; 2.95556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.67 km2
Popullsia 1070 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 3′ 2″ Veri

2° 57′ 20″ Lindje


Flaçà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Flaçà ka 1070 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Flaçà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale