Flaignes-Havys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flaignes-Havys
Komunë
noform
Pamje nga Flaignes-Havys
Stema_figura
Vendndodhja
Flaignes-Havys is located in Franca
Flaignes-Havys
Flaignes-Havys
49°49′07″V 4°24′05″L / 49.818611111111°V 4.4013888888889°L / 49.818611111111; 4.4013888888889Koordinatat: 49°49′07″V 4°24′05″L / 49.818611111111°V 4.4013888888889°L / 49.818611111111; 4.4013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.7 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 116 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08169


Flaignes-Havys është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Flaignes-Havys ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 13.7 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Flaignes-Havys – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale