Jump to content

Flav Dalmati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flav Dalmati
Vdiq337
KombësiaIlir
Emrat e tjerëFlavius Dalmatius
ProfesioniUshtarak, Politikan
Prind/ërKonstantius Chlorus
Flavia Maximiana Theodoras

Flav Dalmati (Latinisht: Flavius Dalmatius) ishte Censor në Perandori Romake. Ai ishtë biri e Konstantius Chlorus dhe Flavia Maximiana Theodoras.