Fleigneux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fleigneux
Komunë
noform
Pamje nga Fleigneux
Stema_figura
Vendndodhja
Fleigneux is located in Franca
Fleigneux
Fleigneux
49°44′52″V 4°56′54″L / 49.747777777778°V 4.9483333333333°L / 49.747777777778; 4.9483333333333Koordinatat: 49°44′52″V 4°56′54″L / 49.747777777778°V 4.9483333333333°L / 49.747777777778; 4.9483333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.65 km2
Popullsia 203 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08200
INSEE 08170


Fleigneux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fleigneux ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 13.65 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fleigneux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale