Flize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flize
Komunë
noform
Pamje nga Flize
Stema_figura
Vendndodhja
Flize is located in Franca
Flize
Flize
49°41′55″V 4°46′24″L / 49.698611111111°V 4.7733333333333°L / 49.698611111111; 4.7733333333333Koordinatat: 49°41′55″V 4°46′24″L / 49.698611111111°V 4.7733333333333°L / 49.698611111111; 4.7733333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.07 km2
Popullsia 1164 banorë
Dendësia 562 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08173


Flize është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Flize ka një popullsi prej 1164 banorë dhe sipërfaqe 2.07 km², me një dendësi prej 562 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Flize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale