Jump to content

Floing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Floing
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiArdennes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.villedefloing.com

Floing është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Floing ka një popullsi prej 2483 banorë dhe sipërfaqe 7.43 km², me një dendësi prej 334 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Floing (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale