Jump to content

Flonja Kodheli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Flonja Kodheli është një aktore Shqiptare e lindur në Tiranë dhe rritur në Belgjikë, muzikante, pianiste dhe kompozitore.[1]


Kodheli ka lindur në Tiranë, Shqipëri, nga prindër të cilët ishin të dy artistë, si nëna e saj Justina Aliaj e cila ishte një këngëtare e njohur dhe aktore dhe babai i saj Pjerin Kodheli ishte një aktor i njohur, [2] vëllai i saj Rubin është e lidhur me muzikë dhe kinema pasi ai është një kompozitor për filma.

Film
Year Title Role Notes
2003 Je ne veux pas dormir seul Short film
2004 Est-ce qu’ils nous mentent
2007 J’y étais, le petit muret Short film
2007 La passion d’Eve Short film
2008 Inju: The Beast in the Shadow
2009 Otages Catherine Moutin TV movie
2010 Marieke, Marieke
2010 A Sleepless Night Short film
2012 Beyond the Walls Ilir's sister
2014 Amsterdam Express Marta
2014 Bota Juli
2015 Sworn Virgin Lila
Music Videos
Year Title Role
2011 "Plus ou moins" - Patrick Spadrille
  1. ^ "Flonja Kodheli on Sworn Virgin and life in regions of Albania". Arkivuar nga origjinali më 18 prill 2016. Marrë më 21 nëntor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)