Foça-Ustikolina

Coordinates: 43°35′02″N 18°47′35″E / 43.584°N 18.793°E / 43.584; 18.793
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Komuna Foča-Ustikolina është një nga tri komunat e Kantonit Bosnja Podrinje në Bosnje dhe Hercegovinë.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Foča-Ustikolina eshte nje emrtim i cili përdoret për pjesën e cila dikur ishte në kuader të komunes Foča, si pjesë e Federatës së Bosnje dhe Hercegovinës.

Karakteristikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Foča-Ustikolina ka një numër të objekteve historike që datojnë qysh nga fillimi i historisë së Bosnjës.[paqarta]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 43°35'02"N 18°47'35"E / 43.584°N 18.793°D / 43.584; 18.79343°35′02″N 18°47′35″E / 43.584°N 18.793°E / 43.584; 18.793