Fogars de la Selva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fogars de la Selva
Komunë
noform
Sant Cebrià church, Fogars de la Selva
Vendndodhja
Fogars de la Selva is located in Spanjë
Fogars de la Selva
Fogars de la Selva

Koordinatat: 41°43′41″V 2°40′52″L / 41.72806°V 2.68111°L / 41.72806; 2.68111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Josep Vilà i Camps
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.12 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 1437 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fogarencs, fogarenques
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 41″ Veri

2° 40′ 52″ Lindje


Fogars de la Selva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Barcelona, në Katalonia. Fogars de la Selva ka 1437 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]