Foisches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Foisches
Komunë
noform
Pamje nga Foisches
Stema_figura
Vendndodhja
Foisches is located in Franca
Foisches
Foisches
50°07′36″V 4°46′45″L / 50.126666666667°V 4.7791666666667°L / 50.126666666667; 4.7791666666667Koordinatat: 50°07′36″V 4°46′45″L / 50.126666666667°V 4.7791666666667°L / 50.126666666667; 4.7791666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.65 km2
Popullsia 211 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08600
INSEE 08175


Foisches është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Foisches ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 4.65 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Foisches – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale