Fonollosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fonollosa
Komunë
noform
Vendndodhja
Fonollosa is located in Spanjë
Fonollosa
Fonollosa

Koordinatat: 41°46′57″V 1°42′16″L / 41.78250°V 1.70444°L / 41.78250; 1.70444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.67 km2
Popullsia 1417 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 46′ 57″ Veri

1° 42′ 16″ Lindje


Fonollosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Fonollosa ka 1417 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]