Fontanals de Cerdanya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontanals de Cerdanya
Komunë
Vendndodhja
Fontanals de Cerdanya is located in Spanjë
Fontanals de Cerdanya
Fontanals de Cerdanya

Koordinatat: 42°4′54″V 1°45′52″L / 42.08167°V 1.76444°L / 42.08167; 1.76444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.65 km2
Popullsia 465 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 54″ Veri

1° 45′ 52″ Lindje


Fontanals de Cerdanya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Katalonia. Fontanals de Cerdanya ka 465 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]