Fontanilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontanilles
Komunë
Vendndodhja
Fontanilles is located in Spanjë
Fontanilles
Fontanilles

Koordinatat: 42°0′43″V 3°6′29″L / 42.01194°V 3.10806°L / 42.01194; 3.10806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.29 km2
Popullsia 167 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 0′ 43″ Veri

3° 6′ 29″ Lindje


Fontanilles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Fontanilles ka 167 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]