Jump to content

Footballers' Wives

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gratë e futbollisteve (tit. origjinal Footballers' Wives është një serial drame e prodhuar në Angli. Ai tregon për jetën e futbollisteve të klubit Earls Park F.C., dhe të grave të tyre.

Ai u transmetua nga stacioni ITV nga 8 janar 2002 deri më 15 korrik 2006.

Filmi është i ndare në pesë sezone, me 43 episode gjithsej.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]