Forallac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Forallac
Komunë
Vendndodhja
Forallac is located in Spanjë
Forallac
Forallac

Koordinatat: 41°57′27″V 3°3′24″L / 41.95750°V 3.05667°L / 41.95750; 3.05667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.97 km2
Popullsia 1785 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 57′ 27″ Veri

3° 3′ 24″ Lindje


Forallac është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Forallac ka 1785 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]