Fort Saskatchewan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Fort Saskatchewan (kthjellim).


Fort Saskatchewan
—  qytet  —
Fort Saskatchewan is located in Kanadaja
Fort Saskatchewan
Fort Saskatchewan
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Jim Sheasgreen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°42′46″V 113°12′48″P / 53.712778°V 113.213333°P / 53.712778; -113.213333 (Fort Saskatchewan)Koordinatat: 53°42′46″V 113°12′48″P / 53.712778°V 113.213333°P / 53.712778; -113.213333 (Fort Saskatchewan)
Lartësia 624 m (m.n.d)
Sipërfaqja 48,12 km2
Popullsia 14.957 banorë 2006
Dendësia 310,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
www.fortsask.ca

Fort Saskatchewan është një qytetprovincën Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 48.12 km² dhe popullsi 14957 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta