Fort Smith (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rajoni Fort Smith (kthjellim).


Rajoni Fort Smith
Fort Smith Region
—  rajon  —
Rajoni Fort Smith is located in Kanadaja
Rajoni Fort Smith
Rajoni Fort Smith
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Territoret Veri-Perëndimore – stema Territoret Veri-Perëndimore
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°27′V 114°24′P / 62.450°V 114.400°P / 62.450; -114.400 (Rajoni Fort Smith)Koordinatat: 62°27′V 114°24′P / 62.450°V 114.400°P / 62.450; -114.400 (Rajoni Fort Smith)
Sipërfaqja 618.619,7 km2
Popullsia 32.272 banorë 2006
Dendësia 0,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Rajoni Fort Smith është një qytetprovincën Territoret Veri-Perëndimore, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 618619.7 km² dhe popullsi 32272 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Territoret Veri-Perëndimore