Fortifikata - Kalaja e Krilevës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortifikata - Kalaja e Krilevës
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Krilevë Dardanë, Kamenicë, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3385

Fortifikata - Kalaja e Krilevës është një monument i trashëgimisë kulturore në Krilevë Dardanë, Kamenicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]