Forumi Mjedisor i Institutit të Politikave Mjedisore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Forumi Mjedisor i Institutit të Politikave Mjedisore u krijua në tetor të 2009-ës, si një forum në internet me qëllimin e nxitjes së debatit publik dhe shpërndarjes së informacionit në shoqërinë shqiptare rreth çeshtjeve të mjedisit. Që nga ajo datë, forumi ka shërbyer si një pikëtakimi për dashamirësit e mjedisit, dhe si një burim informacioni rreth çeshtjeve kryesore rreth mjedisit në gjuhën shqipe. Forumi ka me qindra tema e postime rreth çeshtjeve, problemeve, dhe zgjidhjeve në fushën e mjedisit, si energjia, transporti, ndotja, ushqimi, çeshtje shoqërore, biodiversiteti dhe politikat mjedisore.[1]


Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Forum mjedisor i Institutit të Politikave Mjedisore". Arkivuar nga origjinali më 11 janar 2012. Marrë më 13 janar 2012.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)