Fossé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fossé
Komunë
noform
Pamje nga Fossé
Vendndodhja
Fossé is located in Franca
Fossé
Fossé
49°26′46″V 5°00′18″L / 49.446111111111°V 5.005°L / 49.446111111111; 5.005Koordinatat: 49°26′46″V 5°00′18″L / 49.446111111111°V 5.005°L / 49.446111111111; 5.005
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.94 km2
Popullsia 51 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08176


Fossé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fossé ka një popullsi prej 51 banorë dhe sipërfaqe 8.94 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fossé (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale