Fraillicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fraillicourt
Komunë
noform
Pamje nga Fraillicourt
Vendndodhja
Fraillicourt is located in Franca
Fraillicourt
Fraillicourt
49°39′59″V 4°09′46″L / 49.666388888889°V 4.1627777777778°L / 49.666388888889; 4.1627777777778Koordinatat: 49°39′59″V 4°09′46″L / 49.666388888889°V 4.1627777777778°L / 49.666388888889; 4.1627777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.39 km2
Popullsia 183 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08178


Fraillicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fraillicourt ka një popullsi prej 183 banorë dhe sipërfaqe 14.39 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fraillicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale