Francheval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Francheval
Komunë
noform
Pamje nga Francheval
Stema_figura
Vendndodhja
Francheval is located in Franca
Francheval
Francheval
49°42′06″V 5°02′56″L / 49.701666666667°V 5.0488888888889°L / 49.701666666667; 5.0488888888889Koordinatat: 49°42′06″V 5°02′56″L / 49.701666666667°V 5.0488888888889°L / 49.701666666667; 5.0488888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.6 km2
Popullsia 624 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08179


Francheval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Francheval ka një popullsi prej 624 banorë dhe sipërfaqe 19.6 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Francheval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale