Francisco Arce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Francisco Arce
Të dhënat personale
Emri i plotëFrancisco Arce
Data e lindjes (1971-02-04) 4 Shkurt, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesParaguari, Paraguaji
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991-1994Cerro Porteño
1995-1997Grêmio
1998-2002Palmeiras
2003Gamba Osaka
2004Libertad
Ekipi kombëtar
1995–2004Stampa:PARf61(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Francisco Arce (lindur më 4 Shkurt 1971) është një ish-futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 61 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
1995 5 0
1996 5 1
1997 12 0
1998 11 2
1999 5 0
2000 4 0
2001 6 1
2002 8 1
2003 4 0
2004 1 0
Gjithsej 61 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]