Franeker

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Franeker (kthjellim).


Franeker
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Franeker.svg
Pamje nga Franeker

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Komuna Franekeradeel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°11′15″V 5°32′24″L / 53.1875°V 5.54°L / 53.1875; 5.54 (Franeker)Koordinatat: 53°11′15″V 5°32′24″L / 53.1875°V 5.54°L / 53.1875; 5.54 (Franeker)
Popullsia 13.213 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0517
Kodi Postar 8801-8802
Vendndodhja
Franeker is located in Hollandë
Franeker
Franeker

Franeker është një qytezë në Franekeradeel, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 13213 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Franeker – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Friesland