Fredrik Ljungberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fredrik Ljungberg
Të dhënat personale
Emri i plotëFredrik Ljungberg
Data e lindjes (1977-04-16) 16 Prill, 1977 (44 vjeç)
Vendi i lindjesVittsjö, Suedia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-1998Halmstad
1998-2007Arsenal
2007-2008West Ham United
2009-2010Seattle Sounders
2010Chicago Fire
2011Celtic
2011-2012Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
1998–2008Flag of Sweden.svg Suedia75(13)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fredrik Ljungberg (lindur më 16 Prill 1977) është një ish-futbollist suedez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin suedez ka luajtur 75 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Sweden.svg Suedia
Vite Ndeshje Gola
1998 6 1
1999 7 0
2000 8 0
2001 9 0
2002 5 0
2003 4 1
2004 10 4
2005 7 5
2006 8 1
2007 6 1
2008 5 0
Gjithsej 75 13

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]