Friedrich Engels

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Frederik Engels të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


link= http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Sigurimii_i_cil%C3%ABsis%C3%AB9 Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme --Liridon 16 mars 2011 16:56 (CET)


Friedrich Engels (lindi 28 nëntor 1820BarmenPreußen (Wuppertal); vdiq më 5 gusht 1895Londër) ka qëne një Filozof ,Historian, Gazetar dhe Komunist Revolucionargjerman. Ai zhvilloi frymën revolucinare së bashku me Karl Marx që sot emërtohet si Marxismus.

Lidhje[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Friedrich Engels
 Wikisource: Friedrich Engels – Burime dhe tekste të plota

Shkrime[redakto | redakto tekstin burimor]

Te tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]