Frode Johnsen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Frode Johnsen
Të dhënat personale
Emri i plotëFrode Johnsen
Data e lindjes (1974-03-17) 17 Mars, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesSkien, Norvegjia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993-2000Odd
2000-2006Rosenborg
2006-2008Nagoya Grampus
2009-2010Shimizu S-Pulse
2011-Odd
Ekipi kombëtar
2000–Flag of Norway.svg Norvegjia36(10)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Frode Johnsen (lindur më 17 Mars 1974) është një futbollist norvegjez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin norvegjez ka luajtur 36 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Norway.svg Norvegjia
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
2001 5 3
2002 1 0
2003 9 0
2004 10 3
2005 4 2
2006 3 2
2007 1 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 2 0
Gjithsej 36 10

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]