Fromelennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fromelennes
Komunë
noform
Pamje nga Fromelennes
Stema_figura
Vendndodhja
Fromelennes is located in Franca
Fromelennes
Fromelennes
50°07′24″V 4°51′33″L / 50.123333333333°V 4.8591666666667°L / 50.123333333333; 4.8591666666667Koordinatat: 50°07′24″V 4°51′33″L / 50.123333333333°V 4.8591666666667°L / 50.123333333333; 4.8591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.17 km2
Popullsia 1055 banorë
Dendësia 147 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08600
INSEE 08183


Fromelennes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fromelennes ka një popullsi prej 1055 banorë dhe sipërfaqe 7.17 km², me një dendësi prej 147 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fromelennes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale