Fromy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fromy
Komunë
noform
Pamje nga Fromy
Stema_figura
Vendndodhja
Fromy is located in Franca
Fromy
Fromy
49°35′50″V 5°15′02″L / 49.597222222222°V 5.2505555555556°L / 49.597222222222; 5.2505555555556Koordinatat: 49°35′50″V 5°15′02″L / 49.597222222222°V 5.2505555555556°L / 49.597222222222; 5.2505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.71 km2
Popullsia 82 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08184


Fromy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fromy ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 3.71 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fromy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale