Fshati Hoqë e madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fshati Hoçë e madhe
Hoçe e Madhe - Kisha 03.jpg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Hoçë e madhe, Rahovec, Kosovë
Emri zyrtar: Fushat e konservimit arkitekturor
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës X032

Fshati Hoqë e madhe është një monument i trashëgimisë kulturore në Hoçë të madhe, Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]