Fubuki Kuno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fubuki Kuno
Të dhënat personale
Emri i plotëFubuki Kuno
Data e lindjes (1989-12-27) 27 Dhjetor, 1989 (30 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2011INAC Kobe Leonessa0(0)
2012–2017Iga FC Kunoichi70(0)
2018–Nojima Stella Kanagawa Sagamihara18(0)
Ekipi kombëtar
2013Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fubuki Kuno (久野 吹雪 Kuno Fubuki?, lindur më 27 Dhjetor 1989) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013 Japan Football Association(japonisht)