Fulton County (Pennsylvania)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fulton është një nga 67 Countetshtetin federal PennsylvaniaShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Fulton County është një qark i vendosur në shtetin Amerikan të Pensilvanisë. Si i regjistrimit të vitit 2010, popullsia ishte 14.845, duke e bërë atë qarkut katërt pak më i populluar në Pensilvani. Selia e saj qarkut është McConnellsburg. Qarku u krijua më 19 prill, 1850, nga ana e Bedford County dhe emrin për shpikësi Robert Fulton.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]