Fumay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fumay
Komunë
noform
Pamje nga Fumay
Stema_figura
Vendndodhja
Fumay is located in Franca
Fumay
Fumay
49°59′37″V 4°42′25″L / 49.993611111111°V 4.7069444444444°L / 49.993611111111; 4.7069444444444Koordinatat: 49°59′37″V 4°42′25″L / 49.993611111111°V 4.7069444444444°L / 49.993611111111; 4.7069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.56 km2
Popullsia 3605 banorë
Dendësia 96 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08170
INSEE 08185
Faqja Zyrtare http://www.fumay.fr


Fumay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Fumay ka një popullsi prej 3605 banorë dhe sipërfaqe 37.56 km², me një dendësi prej 96 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fumay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale