Gërdoci (Koçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërdoci (Koçan)
Fshat
Vendndodhja
Gërdoci (Koçan) is located in Maqedonia e Veriut
Gërdoci (Koçan)
Gërdoci (Koçan)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Koçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 414 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2300
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 52′ 51″ Veri

22° 25′ 29″ Lindje

Popullsia 1.288 banorë (2002)